Волонтер

Юні волонтери - надія України

22 жовтня 2007р. в Центрі культури та мистецтв Національного авіаційного університету була проведена молодіжна конференція „Втілення цілей тисячоліття шляхом становлення культури миру”. Також пройшов фінал Міжнародного молодіжного конкурсу волонтерських проектів, організований Всеукраїнською молодіжною організацією «Служіння заради миру».

2007-й рік відрізнився від попередніх років не тільки кількістю учасників, а й самими проектами. Їх можна поділити на три основних напрямки: турбота про здоров’я підростаючого покоління, співчуття людям похилого віку, активізація миротворчого руху. Волонтери піднімають такі важливі теми, які хвилюють серця молоді сучасного соціуму. Особливо це торкається проблем духовності, здоров’я, моралі, суспільного життя.

Тренінги, неформальне спілкування яке пройшло напередодні конференції у Пущі-Водиці, екскурсії по Києву, ще більше зблизили учасників проектів. Особливо дружною вийшла акція збору коштів на допомогу дітям постраждалим від Чорнобильського лиха. Було зібрано 4376 гривень, які передали голові Фонду «Діти Чорнобиля» Н. Преображенській. Так молодь різних держав стала причетною до миротворчого руху, співпраці з іншими народами, країнами.

Як розповіли самі учасники проектів, вони змінились самі і відчули, що їхня робота принесла віру та надію іншим людям. А це означає, що світ завдяки спільним намірам, зміниться на краще. Серед молоді України поширеним явищем є тютюнопаління, вживання бажання „йти в ногу з часом” спонукає деяких молодих людей до так званого модного життя, пріоритетом якого є вживання алкоголю, й наркотиків. Молоді часто бракує елементарних навичок здорового способу життя, безпечної поведінки, знання найпростіших способів уникнення ризиків для здоров’я.

Згуртування молоді навколо практичної роботи по вище названих питаннях, не тільки викликали у самих волонтерів прагнення змінити свої погляди на ситуацію яка буквально стала погрожуючою за останнє десятиліття, а й розширило коло спілкування підлітків, бажання отримати визнання у своїй громаді, бути корисними суспільству.

Цього року в конкурсі взяли участь організації з інших країн. Молодіжна організація "Youth Service Initiative", («Ініціатива Молодіжного Служіння») з Нідерландів, представила проект «Разрушая пропасть между культурными и религиозными различиями». Грузинські волонтери турбувалися про хворих на діабет. Молодіжна організація «Service pour la paix» з Франції створили проект культурного обміну молоді Європи.

Кожен з учасників-переможців отримав диплом за участь, солодощі, а організація, яку вони представляли – сучасну оргтехніку. Серед 16 переможців найкраще змогли представити свої проекти Кримський Державний Медичний Університет; Харківська молодіжна організація волонтерів; молодіжна група з Нідерландів.

Конференція завершилась концертною програмою, в якій приймали участь дитячі творчі колективи столиці України.

Проблеми, які піднімають волонтери, майже однакові в усіх державах світу. Таким чином, є сенс вирішувати їх на міжнародному рівні, щоб наша така беззахисна планета, змогла бути збережена від екологічних, воєнних чи соціальних катастроф.

Привітали учасників форуму від благодійного фонду  «Україна 3000» голова Катерина Ющенко, міністерства сім’ї та молоді України. Свої враження від заходу висловив доктор Чарльз Філіпс, який підкреслив, що він бачить прогресивне майбутнє України саме в її молодому енергійному поколінні, яке демонструє сьогодні яскраві лідерські. якості через свої Миротворчі проекти які були представлені продемонстрували, що волонтерський рух існує щоб зробити світ кращим.
Як сказала координатор проекту голова правління „Служіння заради миру” Юлія Харченко, будівництво демократичної держави неможливе без активної та відповідальної участі у цьому процесі кожного громадянина, у тому числі і молоді. Вирішуючи невеликі, але реальні справи своєї місцевої громади, молодь робить реальний внесок у розбудову миротворчого руху на всій планеті.

Партнерами проекту були Культурний центр „Сан”, IRFF Ukraine, ПР ООН, Всеукраїнська газета „Справи сімейні”, НІКОЛЬ МОТОРС, завод безалкогольних напоїв «Оболонь», ДП «Гулівер», ТОВ «Тетрада», ТОВ «КГБ: Комп'ютеры Гамлет Балинський». Так завдяки спільним зусиллям  організатори змогли втілити досить складний проект в життя.