Волонтер
  • Всесвітній день молодіжного служіння - перші кроки!

Всесвітній день молодіжного служіння - перші кроки!

24 квітня 2005р. ВМГО "Служіння заради миру", Студентський клуб НаУКМА, Українське товариство охорони птахів, відзначаючи Всесвітній день служіння молоді провели акцію прибирання Сирецького парку у м. Києві та провели екскурсію “Птахи нашого парку” з вікторинами і конкурсами.

Ви коли-небудь задумувалися над словом “служити”? З чим воно асоціюється ? Мабуть, зі слугами, рабами чи прибиральницями, правда? Хоча, якщо звернутися до його тлумачення в східній культурі, то воно означає жити разом. Чи замислювались ви, наскільки ми живемо разом зі 48 мільйонами людей в одній країні, чи наслідуємо ми досвід минулого — старших поколінь і як ми примножуємо хорошу спадщину в практичних вчинках. Зараз дуже багато говорять у вищих навчальних заходах про необхідність підвищення соціальної активності молоді, її суспільного внеску в розбудову Університету та країни. І кожен Вуз шукає свій шлях , щоб закласти традицію служіння суспільству, виховуючи патріотичні і моральні якості обов'язку і турботи в молоді. Наприклад, керівництво Національного університету “Києво-Могилянська Академія” ввело ідею корпоративної угоди, яка передбачає активну участь студента в суспільному житті Вузу через стажування в різних відділах НаУКМА та вивчення установи зсередини, навчаючись бути господарями університету, не просто ловцями знань. Саме з такою метою на світовому рівні низкою неурядових організацій було засновано Всесвітній День Служіння молоді. Ось його передісторія.

Всесвітній день служіння молоді організований Молодіжною Службою Америки разом з Всесвітньою Асоціацією молодіжного руху як основного партнера та консорціуму міжнародних організацій та понад 120 національних координаційних комітетів в країнах-учасницях. ВДСМ — це щорічна всесвітня подія, яка висвітлює і відзначає внесок молоді в розвиток суспільства через волонтерську діяльність. Під час Всесвітнього Дня Служіння Молоді молоді люди з усього світу проводять місцеві суспільні проекти. Він проводиться протягом тижня щороку, в квітні в більш як 120 країнах в кожному куточку світу. Молодь бере участь в волонтерських проектах, щоб допомогти своєму суспільству, заради визнання себе частиною всесвітнього молодіжного руху служіння.

Українська молодь теж вирішила долучитися до всесвітнього руху служіння і з нагоди Дня Землі. ВМГО "Служіння заради миру", Студентський клуб НаУКМА, Українське товариство охорони птахів 24 квітня провели акцію прибирання Сирецького парку (м. Дорогожичі) і провели екскурсію “Птахи нашого парку” з вікторинами і конкурсами. Гарна погода і дружність молоді спільними зусиллями зробили цей парк чистішим і світлішимі, і принесли мир і надію в серця багатьох людей навколо. Це природно піклуватися один про одного і про наше місто і відчувати радість, що твої зусилля змінюють цей світ на краще, починаючи з мене.