Волонтер
  • Волонтерський проект присвяченний Дню Мира: "Дивись інакше"

Волонтерський проект присвяченний Дню Мира: "Дивись інакше"

Саме під таким гаслом відзначався цього  року  в  Україні Міжнародний день миру. Розпочавши своє існування  в  1981  році,  цей  день добра  та  взаєморозуміння  зберігає  свої  традиції  і  сьогодні,  даючи можливість усім бажаючим націям, організаціям та просто небайдужим людям втілити практичні проекти, направлені на створення миру.


Всеукраїнська  громадська  організація «Служіння  заради миру»  в рамках  проекту «Дивись  інакше» провела відкритий урок в Київській  гімназії №315  з метою посвячення  учнів  старших  класів  у  особливість  та важливість цього свята світового масштабу. Керівник  проекту  Томс  Сіленієкс  розповів школярам  про  історію  створення   Міжнародного дня миру Організацією Об’єднаних Націй, ефективність волонтерських проектів як  в Україні,  так  і  в цілому  світі, а  також протягом  уроку  учні  гімназії  переглядали фільм організації  «Peace One Day», що була  заснована  молодим  волонтером,  громадським  діячем  Джерелі  Гілі.

В  документальному  фільмі  головний  герой  на  власному  прикладі  показав,  що  немає  нічого неможливого: власними стараннями можна припинити конфлікти хоча б на один день, можливо  долучити  до  благодійної  справи впливових людей зі світовим ім’ям, бо в світі не так вже й багато байдужих людей.

В  кінці  уроку  дітям  надали  можливість письмово  відповісти  на  питання:  «Що  я можу  зробити  заради  миру  на  планеті?» Школярі  отримали багато вражень від переглянутого фільму, мабуть, саме тому відповіді  були  багатогранними  та  виражали юнацьке співчуття до горя, голоду, хвороб, війн та несправедливості у сучасному світі, відображали моральний настрой молоді на активні дії для покращення світу.

Своїми  враженнями  поділилися  деякі старшокласники:

Настя Фещук
Мене  дуже  вразив  фільм.  Я  можу  сказати, що  до сьогоднішнього дня не знала про всю масштабність біди на планеті, про те, що все це відбувається вже настільки  довго. Також  дуже  прикро,  якщо  казати про Україну окремо, що наша державна  влада належним  чином  не  підтримує  волонтерський  рух  та благочинність, адже саме ці дві течії діяльності покращують народний менталітет.

Денис Бархоломей
Я був приємно вражений впевненістю автора фільму, він молодець. Зараз таких дуже мало. Джеремі виховав в собі дуже важливу рису – прагнення до певної цілі до самого кінця. Зібрати таку велику команду та заслужити прихильність великої кількості відомих політиків, зірок – це досягнення, що безперечно варте поваги. Якщо казати про себе, то я точно би не зміг добитися такої висоти глобального розміру, мені б не вистачило елементарного терпіння.

Савва Христина
На мою думку поганим є те, що багато сучасних дітей залишаються не проінформованими. Усі ми живемо в своєму закритому світі, в якому вистачає їжі, грошей, одягу та тепла. Нас мало хвилюють глобальні проблеми. Ми тільки краєм вуха чули про голод, смерть, хвороби та безпомічність. Саме тому я вважаю, що такі відкриті уроки є дуже важливими для сучасної молоді та  мають  великий  вплив  на  виховання  співчуття  та жаги до допомоги тім, хто цього потребує.