Волонтер

Волонтери зробили чистим довкілля

Розглянемо один з таких волонтерських проектів, здійснений цього року у м. Житомирі, де це свято відмічають вже не перший рік. Проект стосувався однієї з найважливіших тем сучасності – «Відновлення та збереження чистого довкілля». Він складався з трьох етапів.

20 квітня у Житомирській загальній школі-інтернаті для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування відбувся цікавий урок на теми волонтерства та екології.

Другим етапом проекту (20-23 квітня) був конкурс малюнків на тему «Я хочу жити в чистому місті», в якому діти відобразили свою турботу за місто, країну та всю нашу планету. Оцінювання робіт проводила Гузенко Олена Леонардівна зі Спілки художників України, яка відмітила щирість та талановитість дітей. Найкращі роботи були відзначені подарунками від спонсорів.


Третій, заключний і практичний етап волонтерського проекту проходив 24 квітня 2010 року на території Богунського кар’єру, прибиранням якої і займалися молоді люди. В цій шляхетній справі прийняли участь волонтери з молодіжної громадської організації «Асоціація «Нова вершина», волонтери з ВМГО «Служіння заради миру» та учні загальної школи-інтернат для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

Під час проекту 30 волонтерів зібрали 200 мішків сміття. Цей проект активно підтримали небайдужі спонсори: компанія «Грінко-Житомир» (вивезення сміття),  модельне агентство «Nonik» (забезпечення напоїв учасникам акції), Чермошенцева Ірена і Климчук Аліна (подарунки дітям) а також міська програма «Турбота» (спонсорську допомогу).


Беручі до уваги те, що молодь – це майбутнє, та дивлячись на цих енергійних, соціально відповідальних і дружних молодих людей (учасників та організаторів проекту), то легко помітити як у душі зростає віра у щасливе майбутнє нашої країни. Саме такі практичні проекти по захисту довкілля здатні реально допомогти у вихованні моральної та відповідальної молоді – найважливішому завданні будь-якої цивілізації.

Чермошенцев Віталій