Волонтер

Волонтери змінюють Україну

Міжнародний день солідарності молоді (Global Youth Service Day) – найбільше щорічне свято юних волонтерів, в якому мільйони молодих людей проводять тисячі проектів, направлених на те, щоб зробити суспільство краще.

В цьому році проект матиме екологічний характер, що відповідає темі, яка звучить в цілях розвитку тисячоліття ООН як «Забезпечення стійкого розвитку довкілля».

Київ

В Києві та Дніпропетровську проект складався з декількох етапів:

• Урок на екологічну тематику
• Конкурс малюнків
• Проект прибирання берегу Дніпра

31 березня й 1 квітня уроки на екологічну тематику відбулися в Київської гімназії № 315, гімназії «Апогей» та гімназії «Пріоритет». Заняття проводили ВМГО «Служіння заради миру», Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» та компанія «ГрінКо», яка займається збором й утилізацією відходів. Другим етапом проекту GYSD був конкурс малюнків на тему «Я хочу жити в чистій країні!». В ньому брали участь учні гімназії № 315, «Апогей», «Пріоритет» та гімназії Східних мов №1. Діти вклали не тільки свою майстерність і вміння володіти олівцями чи фарбами, але й своє серце турботи про наше місто, країну, світ. Переможців конкурсу нагороджували Головне управління у справах сім’ї та молоді при Київській міській адміністрації, компанія «ГрінКо», організація «Екологічна Варта», Благодійний фонд журналу «Единственная». Кращі роботи були відібрані для роздрукування на календариках.

24 квітня о 15:00 біля ст. м. «Славутич» проводився заключний етап екологічного проекту – облагороджування берегу Дніпра. Відкриваючи проект, з привітальним словом виступили представники Головного управління у справах сім’ї та молоді м. Київ і компанії «ГрінКо», також була проведена невеличка лотерея для учасників з врученням футболок і кепок із символікою компанії «ГрінКо». Надихнути молодь брати соціальну відповідальність завітав Євгеній Гашенко, учасник «Банди Дизель», чемпіона «Бійцівського клубу».

В проекті приймали участь біля 180 молодих волонтерів, серед яких були учні гімназій, що приймали участь в екологічному уроці та конкурсі малюнків, студенти Університету Сучасних Знань, волонтери Київської міської організації «Червоного Хреста», Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта», волонтери ВМГО «Служіння заради миру» та Київської МГО «Нове бачення». Було зроблене загальне фото, а потім всі волонтери взялися за прибирання, яке зайняло приблизно 1,5 години. Територія була буквально усипана пластиковими і скляними пляшками, битим склом і таким іншим. Всього було зібрано близько 800 кг сміття. Після проекту всі учасники отримали по пляшці напою «Живчик» та календарики з надрукованим малюнками переможців конкурсу малюнків.
Волонтери: 182 осіб

Дніпропетровськ

Подібний проект проходив у м. Дніпропетровськ. В заключному етапі облагороджування берегу Дніпра 25 квітня прийняли участь біля 110 молодих волонтерів з різних організацій: національно-молодіжного центру «Екологічні ініціативи», дитячо-юнацького клубу «Бригантина», дитячого будинку «Сім’я», ВМГО «Служіння заради миру». Місце проведення заходу було вибрано вдало в тому сенсі, що сміття було забагато. Узбережжя Дніпра у Громадському заказнику «Лівобережний», вул. Висоцького, 3 (Жилмасив Фрунзенський, Лівий берег), де збираються компанії на пікніки, рибалки та ті, хто просто бажають вимити своє авто, була досить засміченою. Діти активно, а деякі навіть наперегони, почали наповнювати сміттєві пакети. Всього було зібрано біля 530 кг. сміття Після проекту всі відправилися на прогулянку в спортивно-стрілецький комплекс «Беркут», де учасники могли помилуватися чудовою природою і дивовижними рослинами, прогулятися в невеликому зоопарку і відвідати кінну базу.
Волонтери: 110 осіб

Харків


В Харкові проводилось два проекти:
1.Школа соціальної адаптації
24 квітня для дітей Школи соціальної адаптації м. Харкова було проведено невеличкий добродійний проект – у першій половині дня було показано лялькову виставу. А після спектаклю волонтери Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» і волонтери «Служіння заради миру» створювали з дітьми журавлів орігамі і грали в ігри на вулиці.
Волонтери: 12 осіб


2.Проект в парку культури та відпочинку «Юність» м. Харкова
25 квітня у Парку культури і відпочинку «Юність» Ленінського району м. Харкова відбувся перший молодіжний суботник за участю членів волонтерських організацій міста. Більше 100 чоловік волонтерів, розділившись на 10 команд та отримавши у директора парку необхідний інвентар, приступили до виконання різних робіт з благоустрою території парку: прибирання території, вивозу сміття, біленню дерев, фарбуванню вхідних арок і дитячих каруселей. В проекті брали участь волонтери Клубу «Зустрічі друзів», Центру волонтерів м. Харкова, представники асоціації багатодітних матерів «АММА» та волонтери ВМГО «Служіння заради миру». Завершилася акція нагородженням всіх учасників суботника – величезний торт «Наполеон», морозиво і солодкі напої зміг спробувати кожен, хто сумлінно працював цього дня в Парку культури і відпочинку «Юність», щоб зробити красивіше один з куточків нашого улюбленого Харкова.
Волонтери: 70 осіб

Чернігів

24 квітня в Спортивно-оздоровчій базі дитячо-юнацької спортивної школи «Динамо» проводився проект, присвячений Міжнародному дню солідарності молоді. Проект почався о 10:00 і продовжувався до 6-ї години вечора. В проекті приймали участь волонтери Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» і волонтери ВМГО «Служіння заради миру». Проводилися роботи зі створення майданчика для пляжного волейболу (засипка піску), а також зачистка і фарбування огорожі футбольного майданчика.
Волонтери: 27 осіб.

Донецьк

29 квітня в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді з функціональними обмеженнями «Веселка» проводився проект до Міжнародного дня солідарності молоді. У першій частині проекту представник Молодіжної організації «European Youth Initiative», волонтер із Франції, провів невелику лекцію для дітей по захисту довкілля, про ситуацію в світі та в його рідній країні. Потім разом з дітьми прибирали шкільний спортивний майданчик, збирали сміття і вкопали 2 штанги для футбольних воріт. Дівчата в цей час мили вікна і підлоги. Наприкінці зробили загальне фото з банером.
Волонтери: 23 особи

Полтава

23 квітня в Міському інтернаті №1 проходив проект до Міжнародного дня солідарності молоді. Проект проводився ВМГО «Служіння заради миру» спільно з Благодійною організацією «Фелікс». Він включав в себе прибирання саду школи-інтернату силами волонтерів і 34 школярів і розважальну програму для дітей. Це були різноманітні цікаві ігри, пісні, а також художник Олег Леонов показав свої роботи дітям і розповів про творчість.
Волонтери: 47 осіб

Житомир


29 квітня
в м. Черняхів Житомирської області відбувся проект присвячений Міжнародному дню солідарності молоді. Проект складався з двох частин: спочатку всі волонтери, а їх було 20 чоловік, прибирали беріг озера. Робота продовжувалася близько 1,5 години. Після чого зустрічали болгарську делегацію. Другою частиною проекту була висадка дерев разом з волонтерами з Болгарії – «Алея дружби». В організації і проведенні проекту брали участь волонтери ВМГО «Служіння заради миру», Міжнародний добродійний фонд «Співтворчість», Черняхівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді,  Житомирська обласна державна адміністрація.
Волонтери: 20 осіб.