Волонтер

Українська молодь в дії

11 жовтня 2005р. у Європейському Університеті в м. Києві відбулася міжнародна молодіжна конференція "Служіння заради миру". На конференції проходило урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських проектів «Служіння заради миру».

Цього року близько 40 молодіжних організацій надіслало свої проекти на конкурс, більшість з яких взяли участь у фінальній стадії конкурсу в м. Києві. Хлопці і дівчата протягом 3 днів, крім конференції, брали участь у лекційних і тренінгових програмах, благодійному концерті, організованому для пансіонату ветеранів праці.

Напередодні в рамках фіналу конкурсу в тому ж Університеті проходив форум неурядових громадських та молодіжних організацій. На форумі досвідчені лідери неурядових організацій України, Європи та Японії провели як теоретичні, так і практичні заняття щодо ефективної роботи НУО і організації проектів. Почесним гостем форуму був Массімо Тромбін – регіональний директор Міжнародного благодійного фонду допомоги та дружби (МБФДД) в Європі, який організовував проекти, програми та дослідження в більш ніж 43 країнах, є членом більш ніж 9 європейських організацій і організатором мережі 600 організацій в 70 країнах. На форумі розглядалися ефективна робота неурядових громадських організацій і ефективна організація молодіжних проектів.

В конференції взяли участь понад 300 молодих людей. Заступник директора департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту – Іваненко Тетяна Василівна передала привітання учасникам від міністра Юрія Павленка. Оргкомітет конкурсу на попередньому захисті проектів визначив 7 переможців в таких номінаціях як «Найкраща пропаганда здорового способу життя», «Найкращий проект, спрямований на встановлення культури миру та толерантності», «Прояв милосердя стосовно дітей», «Прояв милосердя стосовно дорослих», «Патріотично-виховний напрям» «Громадянин світу», «Громадянська освіта (права дитини, культура спілкування)». 3 найкращі роботи Одеського Національного Університету , Харківської ЗОШ № 76 та Станиці Дніпропетровськ Пласту – Національної Скаутської організації України були представлені на конференції, розповідаючи присутнім про свої конкретні дії по роботі організації, у досягненні миру. Крім того, особливий приз дістався «Новій генерації лідерів» від поважного журі, яке складалося з відомих громадських діячів, діячів освіти та культури.

7 організацій-переможців конкурсу отримали дипломи від оргкомітету та призи від спонсорів. Не залишилися без подарунків інші учасники конкурсу, які не зайняли призових місць. Най молодші учасники з творчої майстерні «Мозаїка» були відзначені призом глядацьких симпатій, а інші були відзначені спеціальними призами від організацій членів оргкомітету. Всі учасники отримали дипломи Юного Посла Миру та яскраві футболки з символікою конкурсу. На завершення програми Центр культури та мистецтв Європейського університету підготував чудовий концерт. А на прощання кожен зміг розрадитися на дискотеці і відчути енергійну силу молоді.