Волонтер

Перемога над собою - заради миру в душі!

«Спорт може відгравати величезну роль в покращанні життя людей і не тільки людей, я хочу додати, а й цілих спільнот. Я переконаний, що саме зараз час будувати на цих засадах взаємопорозуміння, надихати уряди, розвинуті організації та спільноти на те, щоб спорт систематизовано включати в плани по допомозі дітям, особливо які живуть серед бідності, хвороб та конфліктів».
Кофі Анан, генеральний секретар ООН, Форум круглого столу «Олімпійська допомога», Солт лейк сіті Олімпійські ігри 2002

Фундаментальні принципи спорту – поважати противника та правила гри, командна робота та чесна гра – співзвучні принципам Хартії ООН. Спорт грає важливу роль у малих і великих спільнотах. Від звичайних матчів та змагань під час відпочинку до організованих спортивних ліг та федерацій, люди беруть участь: вони грають, тренуються та вболівають за своїх улюблених атлетів та команди. Від місцевих спортивних подій до глобальних світових подій, спорт має силу єднання. І всі гостро відчувають, чого їм бракує, де спорт та ігри відсутні.

Спорт може стати частиною економічного та соціального розвитку, в покращанні здоров'я та особистісного розвитку людей будь-якого віку – особливо молоді. Спортивна діяльність створює робочі місця та економічне зростання на різних рівнях. Спорт також допомагає побудувати культуру миру та толерантності, єднаючи людей, руйнуючи національні та інші бар'єри, проголошує взаємопорозуміння та взаємоповагу.

«Саме те, що нам треба» голосно скажете ви прочитавши ці рядки, усвідомлюючи, з якими проблемами зараз стикається наше суспільство і молодь зокрема. Саме так не тільки сказав, а й зробла ВМГО "Служіння заради миру" разом зі студентським клубом і кафедрою фізичного виховання Національного університету «Києво-Могилянська Академія». 18 вересня 2005р. в смт Ворзель було організовано святкування Міжнародного Дня миру на честь урочистого відкриття чергової сесії ООН з проведенням спортивних змагань серед студентства НаУКМА та волонтерів "Служіння заради миру". Після урочистої промови і хвилини мовчання, королем заходу став спорт, який приніс втіху і радість не тільки учасникам команд, але й вболівальникам, які щосили підтримували їх команду. Відчувалась атмосфера єдності, навіть сімейності за неформальністю відносин між учасниками.

Саме концепція миру, покладена в основу заходу, робить його унікальним серед багатьох дійств, які відбуваються останнім часом. Єдність душі та тіла, мир у людських взаємовідносинах і спільноті закладені як виховні моменти спортивних програм, на яких, на жаль, мало хто акцентує увагу. Багатий життєвий досвід людина набуває спостерігаючи за процесами у природі – нашого вічного мудрого вчителя, і спорт є другим наставником, що виховує особистість з прагненням досягти мети разом в одній команді, згідно з правилами гри. Чи не так розвивається сценарій нашого життя – є мрія і бажання її втілити, але от з правилами та стосунками з іншими гравцями в нас чомусь не складається. Тому спорт як модель життєвого сценарію вчить нас бути в грі, а не ставати аутсайдерами.

Грайте і перемагайте заради миру в душі, між людьми й в усьому світі!

Яна Салахова