Волонтер

Моє майбутнє в моїх руках

Україні поталанило. Вона, попри всі негаразди, зберегла свою мову. Питання в тому, чи зможемо ми скористатися шансом, який надає нам історія, і передати повноцінний скарб мовлення нашим дітям. Сьогодні кожен у своєму місті чи селі може дати українській мові нове життя, творити і розвивати сучасний україномовний світ. Це цікаво, потрібно і має великі шанси на успіх. Розмовляючи українською, ми робимо Україну сильнішою, стверджуємо її незалежність зсередини держави.

На жаль, великою проблемою є  занепад морально-етичних цінностей українців, поява та стрімкий розвиток негативних явищ. Куріння, наркоманія, алкоголізм з кожним днем поглинають дедалі більше людей. Це призводить до виникнення стількох притулків, інтернатів, центрів боротьби з негативними явищами тощо.

Життєвою необхідністю для нормального розвитку суспільства є поінформованість населення про нинішній стан речей. Щоб запобігти такій ситуації у майбутньому, треба плекати небайдужість до проблем сучасності у серцях підростаючого покоління вже зі шкільного віку, залучати учнів до різноманітніх творчих та спортивних гуртків. Важливо заохочувати обдарованих дітей до творчості та спорту, допомагати їм у реалізації їхніх талантів.

21 лютого – Всесвітній день рідної мови. І цього дня  в Житомирському Державному Університеті ім. І. Франка відбувся концерт-конкурс «Моє майбутнє в моїх руках».  Проект було організовано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Служіння заради миру» й молодіжною асоціацією Житомира «Нова вершина». Головною темою і метою проведення цього заходу стало відродження і розвиток національної свідомості молоді України. В заході взяли участь більше 250 студентів та школярів з Житомира та Житомирської області. Протягом півтора місяця молоді люди писали віршовані та прозові твори на теми: «Для тебе важливо, що ти українець? Тож розмовляй рідною мовою!» і «Українська мова – це твоє?» Учасникам це дало змогу більше розкрити свій талант та проявити можливості. Саме 21 лютого відбувся фінал цього конкурсу. На фіналі були присутні начальник управління Житомирської міської адм-ії, а також проректор Житомирського Державного Університету ім. І. Франка (де проходив фінал), який виступив з вітальною промовою й подякував всім учасникам. В ходе програми були нагородженні 29 переможців конкурсу. Програма фіналу також складалася з концертних номерів різних творчих колективів Житомира. Через такий захід ми змогли підтримати дітей, в яких дійсно є талант та палке бажання робити нашу Україну кращою.

Анна Кикина