Волонтер

Міжнародний день захисту прав людини

10 грудня 2011 року, в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту прав людини

«2011 рік був унікальним з точки зору захисту прав людини, - зазначив в своєму зверненні з нагоди дня захисту прав людини Генеральний секретар ООН». - Ніколи раніше правозахисна діяльність не була настільки актуальною і важливою. І, завдяки об'єднуючій і мобілізуючій силі соціальних мереж, в борців за права людини перетворилися самі звичайні люди».
Загальна декларація прав людини була прийнята 10 грудня 1948 року й відтоді у всьому світу цей день відзначається як День прав людини.
Декларація складається з преамбули та 30 статей, в яких окреслене широке коло основних прав і свобод, невід'ємно притаманних усім чоловікам і жінкам, у всьому світі, без будь-яких відмінностей.
Проект Декларації був підготовлений представниками всіх регіонів і правових традицій. З часом стали вважати, що вона повинна розглядатися як свого роду угоду між урядами країн і їх народами. Декларація стала також основою для розширення правозахисної інфраструктури, якої в даний час охоплені, зокрема, інваліди, корінні народи і трудящі-мігранти.
Загальна декларація прав людини включена в Книгу рекордів Гіннесса як документ, перекладений на більш, ніж 380 мов і діалектів.
Запрошуємо всіх бажаючих висловити своє бачення Декларації та надіслати фото- та відео-роботи до конкурсу «Погляд на права людини», що триває до 15 грудня 2011 року: http://reporter.korrespondent.net/contest/84