Волонтер

Біженці об’єднують волонтерські організації

10 грудня 2005 року у Києві в інтеграційному центрі для біженців що на Троєщині за сприяння програми волонтерів ООН відбулась святкова програма для дітей біженців, які організували спільними зусиллями волонтери Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (м. Київ), волонтери Міжнародного благодійного фонду допомоги та дружби в рамках світової ініціативи «Служіння заради миру», а також студенти київських вузів.

 Метою акції, як зазначили волонтери УВКБ ООН, є сприяння соціальної адаптації дітей-біженців та розвиток толерантності з боку їхніх українських однолітків, а також ознайомленню учасників із життям біженців та шукачів притулку в Україні.

Програма була справді дуже насиченою: рухливі ігри, конкурси на уважність і кмітливість, а також лялькова вистава, яка нікого не залишила без посмішки на обличчі. І початкова сором’язливість і невпевненість дітей зникла вмить. Волонтери дуже потоваришували з дітьми і на завершенні дійства всі обіцяли знову завітати до інтеграційного центру.

І, мабуть, проект об’єднав не тільки людей різних національностей і культур, а й дав можливість знайти самих себе через цей проект багатьом волонтерам і домовитися про подальшу співпрацю, недарма ж цей проект був присвячений Міжнародному дню волонтера. Ось так діти-біженці допомогли об’єднатися волонтерам декількох організацій і налагодити подальшу співпрацю.