Волонтер

2. «Успіх - вінець завзятих!»

1. Назва проекту

«Успіх -  вінець завзятих!»

 

2. Опис проблеми, яку збиралася вирішити організація

Одним з важливих завдань сучасної школи є підготовка школяра  до майбутнього успішного самостійного життя. З раннього дитинства батьки та педагоги розвивають у вихованця розумову, моральну, естетичну, етичну, патріотичну сфери. А в старшій школі учні мають отримати  можливість практичного закріплення набутих знань та залучення до дієвої співпраці з місцевими громадськими організаціями з метою набуття певного досвіду.

 

 

3. Мета проекту

Виховання активної життєвої позиції, самосвідомості, розвиток організаційних навичок через залучення підлітків до активної волонтерської діяльності.

 

 

4. Очікувані результати проекту

 

Короткостроковий вплив

 

Набуття учнями певного досвіду співпраці з громадськими організаціями, визначення життєвих пріоритетів

Довгостроковий вплив

Профорієнтація підлітків, отримання знань щодо планування бюджету та організації підприємницької діяльності, доброчинності.

 

 

 

 5. Цільові групи, задіяні в проекті

 
  1. Волонтери зі співпраці з притулок для тварин «ПІФ»
  2. Волонтери зі співпраці з Донецьким міським бізнес-інкубатором

3. Волонтери зі співпраці з ПриватБанком.

 

 

6. Детальний опис проекту

   Волонтерська робота є одним з можливих варіантів співпраці, що не суперечить чинному законодавству. Залучення дітей до співпраці з декількома організаціями має відбуватися поступово і ґрунтуватися виключно на добровільному бажанні учня та за згоди батьків. Оскільки створення осередків на базі навчального закладу є оптимальною формою існування волонтерських груп, то необхідно визначити групи учнів за інтересами, які будуть опікуватися конкретним питанням, матимуть власний устав, прописані права та обов'язки учасників співпраці. Так як мова йде про створення кількох угрупувань, то бажано виділити окрему штатну одиницю для здійснення підтримки, обслуговуванням Інтернет-сайту проекту та контролю за дотриманням закону Про права дитини. Також, для зручності учасників проекту  заплановані в рамках проекту  заняття з професійними викладачами бізнес-інкубатору та ПриватБанку слід проводити на базі навчального закладу.

    Співпраця має бути налагоджена таким чином, щоб учні відчували підтримку і водночас самостійність у прийнятті рішень. Навчальні заняття повинні відбуватися систематично,  у доброзичливій атмосфері та носити практичний характер.