Волонтер
  • Міжнародний літній табір волонтерів «Культура миру»

Міжнародний літній табір волонтерів «Культура миру»

Десятиріччя 2001-2010 рр. ООН оголосила «Всесвітнім Десятиріччям культури миру та ненасильства». Визначення ж «культура миру» має на меті донести важливість внутрішніх факторів, що підтримують або, навпаки, протистоять  втіленню ідеалів миру у нашому житті.

Міжнародний літній табір волонтерів «Культура миру», організований Всеукраїнською громадською організацією «Служіння заради миру», дозволяє своїм учасникам розширити свій світогляд і отримати досвід спілкування зі своїми ровесниками з інших країн. Учасники цього проекту зможуть перетворити те, що нас роз’єднує, у те, що збагачує. Отримавши такий досвід, молоді люди зроблять ще один крок, щоб стати лідерами зі світовим баченням, які не будуть залежати від обставин, і вдало формуватимуть власне оточення.

Історія

 В 2006 році успішно відбувся Перший міжнародний літній табір волонтерів «Культура миру», зібравши учасників з України, Росії, Японії та Південної  Кореї. В 2006 році ми зав’язали стосунки з ПРООН в Україні, з метою спільної подальшої розробки проекту. Другий табір на тему «Кроки до досягнення Цілей розвитку тисячоліття» провели у серпні 2007 року. 25 людей з України, США, Японії, Кореї, Киргизстану та Молдови стали його учасниками. У 2009 році запрошуємо до участі Вас.

Мета проекту:
Дати можливість учасникам-волонтерам:
- підтримувати діалог з представниками інших країн
- зрозуміти цінність інших культур
- розвивати лідерські здібності у контесті Десятиріччя культури миру
- обговорити питання розвитку світу, які є важливими для молоді
- знайти та спланувати можливі шляхи досягнення Цілей тисячоліття

Місце проведення проекту:
Для проекту було обрано місце серед чудових карпатських гір та полонин – село Славське, Львівська області. Протягом проекту учасники  жили в приватних котеджах з усіма зручностями, поруч був басейн, більярд, настільний теніс та волейбольний майданчик. Всі були забезпечені триразовим харчуванням українськими традиційними стравами.

Програма проекту:
 Програма проекту була розроблена в тісній співпраці з представництвом ООН в Україні у рамках Програми розвитку ООН «Безпечне середовище для української молоді» тренерами «Служіння заради миру» і ООН.
Програма підготовки лідерів складається з курсів:
- Лідерство – як вимога часу
- Розвиток здібностей спілкування
-  Міжнародне спілкування
- Командна робота
- Вирішення конфліктів
- Управління проектами

За успішного проходження програми учасники отримають сертифікати від «Служіння заради миру»  та ПРООН.

7-денна програма табору складається з:
- тренінгів та лекцій
- громадського  проекту допомоги «Служіння заради миру»
- походу у гори
- екскурсії до музей історії України
- кінного походу у гори
- підйому на гору Тростян канатною дорогою
- розмови біля вогнища з гітарою
- розваг і змагань
-  подорожі на скелю Довбуша
- екскурсія до музею української історії
-  з олімпійських ігор
- екскурсії до старого Львова, з відвідуванням підземель монастиря єзуїтів
- церемонія вручення сертифікатів про закінченню табору та тренінгу

Учасники проекту:
У табір до участі запрошуються молоді люди віком від 16 до 25 років з України, Росії, країн Євросоюзу, США, Кореї та Японії та інших країн:
-    лідери молодіжних організацій;
-    волонтери різних організацій та програм;
-    молоді фахівці різних організацій (з метою отримання досвіду проведення тренінгів та організації таборів);
-    молоді люди, які цікавляться волонтерською діяльністю.

Вимоги до учасників проекту: не вживати алкоголь, не палити. Усім учасникам табору бажано розмовляти англійською мовою.

Очікувані результати:

Цей захід дозволяє учасникам розширити власний світогляд через спілкування з представниками інших країн та спільну діяльність, засновану на тренінгових програмах для розвитку лідерських навичок та мистецтва спілкування і досягнення мети через командну роботу.

Через табір молодь вчиться налагоджувати контакти з іншими країнами і усвідомлювати, наскільки цінною є унікальність кожної нації, індивідуальність кожної людини. Завдяки тренінгам у контексті Десятиріччя культури миру під керівництвом волонтерів-викладачів учасники вчаться розвивати лідерські здібності та знаходити реальні шляхи досягнення Цілей тисячоліття. Протягом 7 днів серед неповторної природи українських Карпат учасники опановують курси програми підготовки лідерів: вчаться ефективно спілкуватися, вирішувати конфлікти, досягати спільних рішень та якісно управляти проектами.

Цікавим і корисним є благочинний проект допомоги «Служіння заради миру», коли кожен може відчути велику силу змін від маленької справи на благо інших. Такі проекти приносять взаємний продуктивний розвиток всім його учасникам, допомагають будувати мости миру між різними країнами і культурами та виховувати майбутніх лідерів серця.