Волонтер

Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

23 серпня.

Міжнародний день пам'яті жертв работоргівлі та її ліквідації, відзначається 23 серпня кожного року. Ця дата була обрана Виконавчою радою ЮНЕСКО в результаті прийняття резолюції 1929 С/40 на її 29-ї сесії. Ця дата має велике значення, тому що в ніч з 22 по 23 серпня 1791 на острові Сан-Домінго (нині Гаїті), почалося повстання, що стало одним з основних факторів скасування трансатлантичної работоргівлі.

работорговляДержави - члени ЮНЕСКО - щорічно організують заходи у цей день, та з апрошують прийняти в них участь молодь, педагогів, художників та інтелектуалів. Як частина цілей міжкультурного проекту ЮНЕСКО - проект "Шлях раба (The Slave Route)"- це можливість колективного визнання рабства і зосередження на "історичних причинах, методах і наслідках" рабства. Крім того, він закладає основу для аналізу та діалогу взаємодії, які призвели до трансатлантичної торгівлі людьми між країнами Африки, Європи, Америки і Карибського басейну.

В Гаїті (23 серпня 1998) і Сенегалі (23 серпня 1999) було проведенно ряд культурних заходів, і організовані дискусії, під час святкування Міжнародного дня памяті жертв работоргівлі та її ліквідації. У 2001 році Мюлузийский музей текстилю у Франції провів семінар на тему "Indiennes de Traite",про використання ситцю як валюти в торгівлі африканцями. Міжнародний музей рабства відкрив свої двері 23 серпня 2007 в Ліверпулі, де події на День пам'яті рабства були проведений ще у 2004 році.