Волонтер

Календар волонтера

Всесвітній день миру

1 січня.

Всесвітній день миру проголошений Папою Павлом VI. Відзначається з 1968 р. Основна тема свята: «Прости і знайдешь мир».

«Якщо хочеш плекати мир – бережи діла творіння». Уривок послання Папи Венедикта ХVІ на 43-ій Всесвітній день миру 1 січня 2010 р.Б.

Всесвійтній день обійм

21 січня.

21 січня у всьому світі відзначається як один з самих незвичних свят – День обійм. Згідно традиції молодого свята, дружньо обняти можна навіть незнайомих людей. Незважаючи на зовсім юний вік Дня обійм, сьогодні важко знайти автора – кому  прийшла така думка «тісного» святкуання 21 січня. Відомо лише, що витоки лежать в  студнетському середовищі західноєвропейської молоді. По своєрідній легенді під час дружніх обійм люди обмінюються душевним теплом.

Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту

27 січня

Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту тепер щорічно буде відзначатися 27 січня. Таке рішення прйняла Генеральна Асамблея ООН.

Всесвітній день хворого

11 лютого.

Всесвітній день хворого було засновано 13 травня 1992 року папою Іоанном Павлом ІІ. Відзначається католиками в день Лурдської Божої матері. У спеціальному посланні папи говорилося про те, що щорічне святкування Всесвітнього дня хворого має свою мету: дати відчути співробітникам багаточисельних медичних католицьких організацій віруючих, всьому громадянському суспільству, необхідність забезпечення кращої опіки за хворими та немічними, полегшення їх страждань.

Підписано Ялтинську декларацію для створення всезагальної міжнародної організації для підтримки миру та безпеки 1945.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого.

Міжнародний день рідної мови було проголошено на генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 1999. Міжнародний день святкується кожного року з лютого 2000 для поширення лінгвістичного та культурного різноманіття та багатомовності. Мови – це найбільш впливові засоби збереження та розвитку нашої матеріальної та духовної спадщини. Усі рухи для поширення рідних мов ставлять собі на меті не тільки підтримувати розмаїття та багатомовну освіту, але й розвивати більшу обізнаність про лінгвістичні та культурні традиції в усьому світі та надихати до солідарності, заснованої на розумінні, толерантності та діалогу.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації

21 березня.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації відзначається щорічно 21 березня. В 1960 році поліція відкрила вогонь та вбила 69 людей у ході проведення мирної демонстрації протесту проти законів режиму апартеїду про обов'язкову паспортизацію африканців у ПАР у Шапервилі, Південна Африка. Проголошуючи цей день в 1966 році, Генеральна асамблея закликала міжнародну спільноту подвоїти зусилля з метою ліквідації усіх форм расової дискримінації.

Всесвітній день землі

21 березня.

Свято проголошено Генеральним секретарем ООН у березні 1971 році. Відзначається щорічно в день весняного рівнодення. У цей день за традицією дзвонить Дзвін Миру.

Всесвітній день води

22 березня.

Згідно з резолюцією 47/193 від 22 грудня 1992, Генеральна асамблея проголосила 22 березня кожного року Всесвітнім днем води, починаючи з 1993. Це унікальний випадок нагадати кожному про конкретні зусилля, що докладаються для забезпечення чистої питної води та підвищення обізнаності про світові проблеми та їх рішення. У резолюції 58/217 від 23 грудня 2003, Генеральна асамблея проголосила період з 2005 по 2015 міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя» починаючи з Всесвітнього дня води 2005.

Всесвітній день театру

27 березня.

Міжнародний день театру встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру. Діяльність організації, згідно зі статутом спрямована на "зміцнення миру й дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів миру". Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів.

Міжнародний день птахів

1 квітня.

У 1906 році підписано Міжнародну конвенцію про охорону птахів.

Всесвітній день здоров’я

7 квітня.

У цей день у 1948 році вступив у дію Статут Всесвітньої організації охорони здоров'я.

День Землі

22 квітня.

Вперше як міжнародна подія відзначалася у 1990 році. Знаменує початок довгострокових зусиль з рішення глобальних проблем пов’язаних з охороною навколишнього середовища. Проводиться за ініціативою США, де традиційно відзначається з 1970 року.

День Сонця

3 травня.

Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного суспільства сонячної енергії (МССЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця.

Міжнародний День Червоного Хреста й Червоного півмісяця

8 травня.

День Червоного Хреста й Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, що народився в цей день в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях боїв.

Міжнародний день музеїв

18 травня.

Це професійне свято хранителів загальнолюдської культури й національних цінностей був затверджений в 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв. Прийнято вважати, що через музеї суспільство виражає своє ставлення до історико-культурної спадщини, і із цим важко не погодитися. Збираючи й зберігаючи пам'ятники матеріальної й духовної культури, вони ведуть більшу науково-просвітню й освітньо-виховну роботу.

Всесвітній день без тютюну

31 травня.

Всесвітня організація охорони здоров'я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовим співтовариством було поставлене завдання - домогтися, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла.

Міжнародний День Захисту Дітей

1 червня.

1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя й здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Міжнародний день захисту дітей від агресії

4 червня.

19 серпня 1982 року на своїй надзвичайної спеціальної сесії з питання про Палестину Генеральна Асамблея, «вражена величезним числом безневинних палестинських і ліванських дітей — жертв актів агресії Ізраїлю», ухвалила відзначати 4 червня кожного року як Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії (резолюція ES–7/8).

Всесвітній день проти дитячої праці

12 червня.

Щорічно 1,2 мільйонів дітей стають об'єктами купівлі-продажу й піддаються фізичної й сексуальної експлуатації. Ці дані оприлюднили Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Міжнародна організація праці (МОП) у зв'язку з відзначенням 12 червня Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею.
12 червня

Всесвітній день біженців

20 червня.

Генеральна Асамблея визначила, що в 2001 році буде відзначатися п'ятдесята річниця Конвенції про статус біженців 1951 року, і що Організація африканської єдності (ОАЕ) погодилася, щоб міжнародний День біженців відзначався одночасно із Днем африканських біженців 20 червня. Асамблея ухвалила, що починаючи з 2001 року 20 червня буде відзначатися як Всесвітній день біженців. [Примітка: 9 липня 2002 року ОАЕ була замінена Африканським союзом.]

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним обігом

26 червня.

7 грудня 1987 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцию 42/112, де ухвалила відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їхнім незаконним оборотом у знак вираження своєї рішучості підсилювати діяльність і співробітництво для досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від наркоманії. Вона прийняла це рішення на основі рекомендації Міжнародної конференції по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами і їхнім незаконним оборотом 1987 року.

Міжнародний день спортивного журналіста.

2 липня.

День спортивного журналіста відзначається щорічно 2 липня. У цей день 1924 року в Парижі була утворена Міжнародна асоціація спортивної преси (АИПС), що сьогодні поєднує майже півтори сотні національних союзів.

Міжнародний день "Лікарі за мир в усьому світі"

6 серпня.

Міжнародний день "Лікарі за мир в усьому світі" відзначається рішенням Виконкому Міжнародного руху "Лікарі світу за запобігання ядерної війни(IPPNW)" у день бомбардування Хіросіми. IPPNW є безпартійною федерацією національних медичних організацій у 62 країнах, яка представляє тисячі лікарів, студентів медичних вузів, працівників охорони здоров'я та зацікавлених громадян, які зацікавленні у створенні більш мирного і безпечного світу, звільненим від загрози ядерного знищення. Заснована в 1980 році, а також є лауреатом Нобелівської премії миру 1985 року. IPPNW являється єдиною міжнародною медичною організацією, що займається запобіганням ядерної війни і ліквідацією ядерної зброї.

Міжнародний день молоді

12 серпня.

17 грудня 1999 року в резолюції 54/120 І Генеральна Асамблея прийняла рекомендацію Всесвітньої конференції Міністрів відповідальних за молодь (Лісабон 12-18 серпня 1998) і проголосила 12 серпня Міжнародним днем молоді.

Всесвітній день ліворуких

13 серпня.

Всесвітній день ліворуких уперше відзначали 13 серпня 1992 року з ініціативи британського Клубу лівш, створеного в 1990 році. У цей день лівші всього миру прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи й змагання. Однак головною заклопотаністю Клубу лівш Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-лівш як і раніше прагнуть переучити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси й знижує успішність учнів.

Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

23 серпня.

Міжнародний день пам'яті жертв работоргівлі та її ліквідації, відзначається 23 серпня кожного року. Ця дата була обрана Виконавчою радою ЮНЕСКО в результаті прийняття резолюції 1929 С/40 на її 29-ї сесії. Ця дата має велике значення, тому що в ніч з 22 по 23 серпня 1791 на острові Сан-Домінго (нині Гаїті), почалося повстання, що стало одним з основних факторів скасування трансатлантичної работоргівлі.

День Знання

1 вересня.

Великий Юлій Цезар казав: «Знання – це сила». День знань хвилююче свято для всіх. Немає людини, яка не пам'ятає день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних товаришів.

Міжнародний день Краси

9 вересня.

Краса врятує мир! (Ф. М. Достоєвський)

ХХ століття стало революційними для косметології. Міжнародний комітет естетики і косметології SIDESKO ініціював створення Міжнародного дня краси.

Що таке краса? Здавалося б все дуже просто. Але все-таки відповісти на це питання досить складно і неможливо визначити і точно сформулювати значення цього слова. Кожна людина говорить про красу щось особливе, та іноді незрозуміло для інших людей. Так, наприклад, кожна національність має певний стандарт краси. Крім того, красуня, з точки зору лікаря, художника, письменника, спортсмена буде точно відрізнятися. Ось чому неможливо знайти істину в такому складному питанні.

З 1995 року в цей день все гарне та естетичне вітається в усьому світі. У цей день у багатьох містах проходять конкурси краси.

День пам’яті жертв фашизму

11 вересня.

День пам'яті жертв фашизму проводиться в другу неділю вересня. Ціль цього Дня – протиставити ідеології фашизму, що відроджується, ідеологію міжнаціональної єдності й дружби народів.

Міжнародний день охорони озонового шару

16 вересня.

В 1994 році Генеральна Асамблея проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару, що буде відзначатися на згадку про той день в 1987 році, коли був підписаний Монреальський протокол по речовинах, що руйнує озоновий шар (резолюція 49/114 від 19 грудня). Державам було запропоновано присвятити цей День пропаганді діяльності відповідно до завдань Протоколу й виправлень до нього. Озоновий шар є уразливим шаром газу, що захищає Землю від шкідливого спектра сонячних променів і сприяє збереженню життя на планеті.

Всесвітній день моря

Останній тиждень вересня.

Всесвітній День моря відзначається з 1978 р. за рішенням Х сесії Асамблеї Міжурядової морської організації (ММО), що відбулася в листопаді 1977 р. До 1980 р. відзначався 17 березня. В наш час він відзначається в останній тиждень вересня. Це один з міжнародних днів, який відмічений у системі Організації Об'єднаних Націй.

Міжнародний день миру

21 вересня.

У 1981 р. Генеральна асамблея оголосила, що день відкриття її позачергової сесії у вересні «буде офіційно проголошено і святкуватись як Міжнародний день миру, присвячений пам'яті та зміцненню ідей миру всередині та між націями і людьми» (resolution 36/67).

Міжнародний день глухонімих

25 вересня.

Міжнародний день глухонімих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухонімих. По статистиці, порушеннями слуху страждає кожна дев'ята людина. Його втрачають у результаті травми, хвороби або вроджених пороків. На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, яка останнім часом усе більше й більше цікавить учених, – мова погляду й жестів. Всесвітня Федерація глухих в 50-ті роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі й спортивних, розробила Жестуно – систему Жестів.

Європейський день іноземних мов

26 вересня.

З початком нового тисячоріччя ЮНЕСКО проголосило XXI століття – століттям поліглотів, на увесь світ пролунав девіз «Вивчаємо мови протягом всього життя». 2001 рік був оголошений Всесвітнім Роком Мов, з'явилося й нове свято – він відзначається 26 вересня, як Європейський День іноземних мов.

Всесвітній день Хабітат

Перший понеділок жовтня.

У 1985 році Генеральна Асамблея ухвалила оголосити перший понеділок жовтня «Всесвітнім днем Хабітат» (резолюція 40/202 A). Тема Всесвітнього дня Хабітат в 2005 році – «Цілі в області розвитку, сформульовані в Декларації тисячоріччя, і місто» свідчить про важливість керування процесом стрімкої урбанізації й скорочення масштабів убогості в містах.

Міжнародний день ненасильства

2 жовтня.

Перший Міжнародний День ненасильства відмічений 2 жовтня 2007 р. – у день народження Махатма Ганді, лідера руху Індійської незалежності, – і відкриває філософії і стратегії ненасильства. «Ненасильство – найбільша сила в диспозиції людства. Це сильніше, ніж наймогутніша зброя руйнування, винайдена людиною».

День ООН

24 жовтня.